Obsługa kotłowni – jak to wygląda u nas…

Sezon grzewczy rozpoczęty!!! W naszych budynkach grzejemy już od początku października, pogoda nie sprzyjała a najemcom jak i nam samym w zimnie niezbyt chciało się pracować. Przy okazji było kilka awarii i wymian grzejników, ale teraz wszystko działa jak należy 😊 I właśnie temat ciepła w budynkach a konkretniej obsługi kotłowni chcemy Wam przybliżyć.

Jak wiecie w każdym budynku znajduje się kotłownia, każda z innym piecem. Jedne pobierają ciepło z sieci miejskiej inne działają na gaz. Nasze kotłownie obsługiwane są przez jedną z firm specjalizującą się w konserwacji, naprawach piecy. Dużo korzyści płynie ze współpracy z taką firmą oraz z ich autorskiego programu obsługującego piec. Pozwala nam na możliwość kontroli zużywanego ciepła i zdalnie regulować przepływ poboru energii cieplnej.

 

System automatycznie dostosowuje się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, np. jak jest cieplej to temperatura na piecu automatycznie się obniża, co powoduje dodatkowe oszczędności. Możemy także dostosować czas pracy pieca, czyli jeśli budynek nie pracuje w weekendy, w nocy lub w wolne dni świąteczne to możemy ustawić parametry tak aby program automatycznie dostosowywał się do pory dnia czy kalendarza miesiąca (np. od godz. 16:00 do godz. 7:00 następnego dnia możemy ustawić obniżenie temperatury, po tym przedziale czasowym temperatura na piecu automatycznie się podwyższa). Obniżenie temperatury nawet o 2°C – 3°C daje znaczne oszczędności w skali miesiąca.

W przypadku wystąpienia awarii system także nas o tym informuje, a korzystanie z zewnętrznej firmy, która serwisuje kotłownię ułatwia nam reagowanie na awarię podczas gdy my nad tym nie czuwamy (w nocy podczas snu, lub wolnego weekendu), co jest dodatkową zaletą.

W przypadku kotłów gazowych i ewentualnego rozszczelnienia gazu, system dodatkowo współpracuje z systemem GAZEX, którego alarm uruchamia się informując o rozszczelnieniu i natychmiast ta informacja trafia do nas – zarządcy oraz firmy zewnętrznej, która obsługuje kotłownię.

Oprócz wyżej wymienionych zalet dzięki systemowi możemy obserwować parametry takie jak ciśnienie, temperatura pieca, temperatura zasilenia i temperaturę powrotu do sieci oraz wiele innych parametrów a w szczególności przegląd wykresów danych historycznych co pomaga nam analizować i wyciągać wnioski dotyczących zużycia i kosztów dostarczanej energii cieplnej do nieruchomości, aby nie tylko było ciepło, ale także by było w rozsądnej cenie 😉

 

Pozdrawiamy

Zespół Admin Invest

Kontakt

Tomasz Pisoń

tel. +48 723 014 490
tomaszpison@admininvest.pl

Emilia Kamińska

tel. +48 730 114 084
emilia@admininvest.pl

Michał Rakowski

tel. + 48 884 314 084
michal@admininvest.pl

+48 89 519 05 93
biuro@admininvest.pl
ul. Pieniężnego 18B,
10-006 Olsztyn